Çocuklar İçin Aikido

img

Grup Derslerimiz

Çocuklar İçin Aikido

img img img img
Çocuklar İçin Aikido

Sağlıklı, özgüveni yüksek, sosyal ve disiplinli nesiller yetiştirmek için çocukları küçük yaşta spora yönlendirmek, onları şimdiden geleceğe hazırlamak için atılacak en önemli adım. 

9-14 yaş arası Çocuk eğitimi Aikido Branşı çalışmalarında Japonya Hombu Dojo Aikikai ve Türkiye Wushu Aikido Federasyonundan Resmi Antrenör Belgeli 6.Dan Kürşat Bozlak nezaretinde ve çocuk eğitimi çalışmalarında konusunda uzman deneyimli hoca kadrosu ile temiz ve hijyenik, nezih, konforlu, kaliteli ders ortamında yeni başlangıç ve kaliteli sınıfları ile Aikido derslerine devam etmektedir.

Hayatımızın içinde en önemli varlığımız çocuklarımız bizlerle birlikte hayatlarını yaşarlar. Çocuklarımıza yaşamları boyunca ayakta durmalarını ve kendi öz benliğini onlara kazandırmamız gerekiyor. Sağlıklı nesiller yetiştirmemiz için çocuklarımıza vereceğimiz en önemli unsurlar arasında;

- Konsantrasyonu geliştirir.

- Kendine olan güveni artar ve beraberinde başarabilme yeteneğini geliştirir.

- Kişisel gelişimleri karar verebilme ve sosyalleşme konusunda beceri kazanır.

- Bir gruba ait olma ve sosyal etkileşim, paylaşmayı öğrenmeyi kazanır.

- Hoşgörü ve centilmenlik kazanır.

- Disiplin kazanır.

- Dışa dönük bir kişilik geliştirir.

     Günümüz şartlarında çocuklarımıza hayatlarının devamı için çeşitli sosyal aktivitelere teşvik ederek bunları sağlamayı düşünürüz. Fiziksel gelişimlerinin yanında ruhsal gelişimlerinde de bir o kadar önemlidir.

Çevresindekilerle uyum içerisinde, yapıcı ve olaylar karşısında rahatlığını zaman içerisinde sağlayarak ortaya çıkarır.