Kadınlar İçin Aikido

img

Grup Derslerimiz

Kadınlar İçin Aikido

img img img img
Kadınlar İçin Aikido

Hem bir spor hem de bir sanat olarak dikkat çeken Aikido; formda kalmak, duruşunu düzeltmek, kendini huzurlu ve güvende hissetmek isteyen kadınların tercihidir. Kadınlar Aikido ile dayanıklı, esnek ve dengeli olurken, zihnin farklı yönlerini çalıştırarak fonksiyonel düşünme yeteneği de kazanıyor. Postürü düzelen kadınlar, Aikido sayesinde daha estetik ve zarif bir duruş kazanıyor.

 

Bayanlar, özellikle de Türk bayanları kafasına koyduğu hedefleri gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapar. Burada önemli olan onları doğru yönlendirebilmek ve motive edebilmektir. Kadınlar, Aikido çalışmalarını doğru bir eğitmen ile yaptıkları taktirde, onun öğrettikleri ile fiziksel ve ruhsal değişimi yaşayabilirler ve iyi bir aikido eğitimi almış bayan daha dinamik bir yapıya kavuşabilir.

Aikido için denge vazgeçilmezdir, denge antrenmanlardaki önemli temalardan birisidir. Aslında bayanlar topuklu ayyakkabılarla gayet dengeli bir şekilde yürüyebilmektedir. Aikido sayesinde daha dengeli olan bayanlar bunu günlük yaşamlarında bir avantaja çevirebilirler örneğin yürürken, dans ederken veya araba kullanırken.

 

Düzenli antrenman yapanların kazandığı önemli özelliklerden birisi de beden esnekliğidir. Aikido antrenmanları düzenli hareketler bütünü olması dolayısı ile bayanların kalori kaybetmesinde ve dayanıklılıklarının artmasında da çok yardımcı olabilmektedir. Aikido yapan kadınlar belirli bir zaman içerisinde fazla kilolarından kurtulup daha dik bir duruşla olduklarından daha zarif, zayıf ve uzun görünmeye başlarlar. Bunun sırrı duruşlarının düzelmesinde saklıdır. Aikido yaparken harcadıkları kaloriler de onların kısa sürede forma girmesine yardımcı olur.

 

Aikido yaparak kendini savunmayı öğrenen kadın, bir saldırı karşısında kendini savunabileceği düşüncesinin getirdiği güven ve huzuru yaşar. Sürekli yapılan antrenmanlarla kendine güven duygusu gelişen kadının hayata bakış açısı, duruşu ve hedefleri değişir. Daha sakin, daha huzurlu, kendine güvenli, hedeflerine ulaşabilmek için sabır gösteren, yılmayan kadınlar hem bir prenses hem bir savaşçı; işte Aikido’nun hedefi de budur. Bu yüzden bayanlara en çok yakışan spor ve sanatlardan birisi Aikido dur.

 

6.Dan  Antrenör Kürşat Bozlak Sensei yönetiminde Aikido Konya,  kursları devam etmektedir. Aikidoya başlamak isteyenler; yeni başlayanlar için aikido kursları, çocuklar için aikido dersleri, bayanlar için aikido kurs kayıtları için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirler.